11.06.2019 - PLANETARIUM

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstaje wszechświat, galaktyki i Układ Słoneczny.

Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu, podróżowały przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, a także wylądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet i deszczem meteorytów.

Ciekawy pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci

Sylwia Pelczarska