06.2019 - WYCIECZKI GRUPOWE

Kamila Smalec, Barbara Wydra

• W dniu 5 czerwca 2019 r. grupa "Biedronki" uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Świdnika.W "Pikolandii" czekały wspaniałe zabawy na placu zabaw wyposażonym w basen, zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz kąciki do zabaw tematycznych. Oprócz wspaniałej zabawy przedszkolaki mogły wziąć udział w warsztatach. Na zajęciach praktycznych dzieci były bardzo skupione i samodzielnie wykonywały  czynności według instrukcji niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa oraz wykonania mydełka. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a własnoręcznie przygotowane mydełka  przywieźliśmy do przedszkola- planując już kolejną wyprawę w nieznane?.....Dziękujemy Pani Magdalenie M. za pomoc przy organizacji wycieczki.

Elżbieta Molenda

• Dnia 13 czerwca 2019 r. grupa „Smerfy” uczestniczyła w wycieczce do wioski indiańskiej „Topai” położonej w miejscowości Olszanka na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Stanowi ona rekonstrukcję Tipi zamieszkiwanych przez Indian Ameryki Północnej. Dzieci przekonały się w jakich warunkach żyli prawdziwi Indianie zwiedzając ciekawe wnętrza namiotów i podziwiając zgromadzone eksponaty oraz poznając zwyczaje i kulturę rdzennych plemion. Przedszkolaki rozwijały swoje  umiejętności obcowania z przyrodą, podziwiając zwierzęta zamieszkujące w wiosce indiańskiej: konie, kozy, alpaki, kury, indyki. Dzieci miały okazję rozwijać swoje  umiejętności manualne podczas robienia ozdób, talizmanów, pióropuszy, bransoletek i procy. Bogaty program wycieczki uwzględniał również zabawę w  labiryncie ze słomy, strzelanie z łuku, polowanie na węże, zabawy ruchowe na  trampolinie oraz dmuchanym placu zabaw. Wróciliśmy do przedszkola z bogactwem niezapomnianych wrażeń i poczuciem mile spędzonego czasu.

Dorota Wasilak