06.2019 - WYCIECZKI GRUPOWE

  • Grupa „Motylki” – 4 czerwca pojechaliśmy do Świdnika. Zgodnie z zaproszeniem Pani Urszuli, mamy Ignasia odwiedziliśmy miejsce jej pracy - Aptekę „Fragal”, gdzie poznaliśmy pracę farmaceuty, zapoznaliśmy się z wyglądem i wyposażeniem apteki. Zajadaliśmy się zdrowymi truskawkami i zbożowymi ciasteczkami przygotowanymi specjalnie dla nas. Kolejną atrakcją była wizyta w „Pikolandii”, gdzie dzieci miały świetną rozrywkę na sali zabaw, a samodzielne wykonywanie mydełek na warsztatach plastycznych było strzałem w dziesiątkę. Po smacznym obiedzie wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń do przedszkola. 

Kamila Smalec, Barbara Wydra

 

  • W dniu 5 czerwca 2019 r. grupa "Biedronki" uczestniczyła w wycieczce autokarowej do Świdnika.W "Pikolandii" czekały wspaniałe zabawy na placu zabaw wyposażonym w basen, zjeżdżalnie, tory przeszkód oraz kąciki do zabaw tematycznych. Oprócz wspaniałej zabawy przedszkolaki mogły wziąć udział w warsztatach. Na zajęciach praktycznych dzieci były bardzo skupione i samodzielnie wykonywały  czynności według instrukcji niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa oraz wykonania mydełka. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a własnoręcznie przygotowane mydełka  przywieźliśmy do przedszkola- planując już kolejną wyprawę w nieznane?.....Dziękujemy Pani Magdalenie M. za pomoc przy organizacji wycieczki.

                                                                                                        Elżbieta Molenda


  • Dnia 13 czerwca 2019 r. grupa „Smerfy” uczestniczyła w wycieczce do wioski indiańskiej „Topai” położonej w miejscowości Olszanka na terenie Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Stanowi ona rekonstrukcję Tipi zamieszkiwanych przez Indian Ameryki Północnej. Dzieci przekonały się w jakich warunkach żyli prawdziwi Indianie zwiedzając ciekawe wnętrza namiotów i podziwiając zgromadzone eksponaty oraz poznając zwyczaje i kulturę rdzennych plemion. Przedszkolaki rozwijały swoje  umiejętności obcowania z przyrodą, podziwiając zwierzęta zamieszkujące w wiosce indiańskiej: konie, kozy, alpaki, kury, indyki. Dzieci miały okazję rozwijać swoje  umiejętności manualne podczas robienia ozdób, talizmanów, pióropuszy, bransoletek i procy. Bogaty program wycieczki uwzględniał również zabawę w  labiryncie ze słomy, strzelanie z łuku, polowanie na węże, zabawy ruchowe na  trampolinie oraz dmuchanym placu zabaw. Wróciliśmy do przedszkola z bogactwem niezapomnianych wrażeń i poczuciem mile spędzonego czasu.

    Dorota Wasilak


 

  • Dnia 26 czerwca przedszkolaki z grup  „Pszczółki" i „ Grzybki" wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko, a naprawdę było warto! Najpierw nasze przedszkolaki udały się do Jura Parku. Wszystkich wycieczkowiczów przywitała pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych eksponatach. Przedszkolaki dzielnie maszerowały pośród prehistorycznych gadów. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Jurajskim - dzieci obejrzały tam różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Największe wrażenie zrobiło jednak Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, starszaki były mocno podekscytowane i zafascynowane ich widokiem. Po emocjach w Oceanarium wszyscy wielkim apetytem zjedli pyszny obiad. Kolejną atrakcją wycieczki była przejażdżka amerykańskim "School busem" wśród zwierząt współcześnie żyjących. Dzieci miały okazję do obserwowania z bliska strusi, lam oraz wielbłądów, koni i jeleni, które mieszkały na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Zwiedziliśmy także Park Miniatur zabytków polskich - zamki, pałace, kościoły i ratusze wybudowane w Polsce wiele lat temu. Na koniec przedszkolaki spędziły czas na fantastycznym placu zabaw, gdzie wśród najróżniejszych huśtawek, ślizgawek i labiryntów miło spędziły czas. Niektóre zabawiły się w paleontologów i odkopywały kości dinozaurów. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni. Mamy nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.

 

Sylwia Pelczarska